AdsYz1_5.png

OTİAD’daki Değişimin Mimarı

RIDVAN BAŞKAN GÖREVİ DEVREDİYOR


IMG_7882_1.jpg

Amor Garibovic

Kar Pistinden, Moda Pistin Çocukluğu Sırbistan’ın çok küçük bir şehrinde geçen Amor Garibovic’in moda tutkusu erken yaşlarda başlasa da mesleğe geçişinde bir dizi tesadüf, kaza ve fırsatlar rol oynuyor. Geçmişte profesyonel bir kayakçı olan Garibovic, bugün olağanüstü yeteneği ile kayıtsız kalınamayacak zarafette abiye ve gelinliklere imza atan başarılı bir moda tasarımcısı...


ozgurmansur_1.jpg

ÖZGÜR MASUR

Son yıllarda İstanbul’un yetiştirdiği en başarılı moda tasarımcıları arasında gösterilen Özgür Masur, bu sene mesleğindeki 10. yılını kutluyor. Eylül ayında Mercedes Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) kapsamında ilk kez sergilediği 2018 Couture Koleksiyonu ile moda dünyasının bir kez daha kalbini kazanan Masur, kesimi, dikimi ve el işçiliği tamamen kendi atölyesinden çıkan 50 parça..


01_Nihan_peker_2.jpg

NİHAN PEKER

“Son yıllarda ‘kişiye özel dikim’ isteyen yeni bir müşteri grubu oluştu. Sanırım bunun nedeni, diziler ve sosyal medya aracılığı ile moda tasarımcılarının daha görünür olması. Alım gücü olan insanlardaki farklılık arayışı da önemli bir etken… Gördüğüm kadarı ile abiye ve gelinliklerde üst beden grubundaki kadınlar aradığını bulamamaktan mustarip.”..